Nedeľná dráma

RANNÁ NEDEĽNÁ DRÁMA V TESCU

(Sedlák v meste)

 

Išiel som dnes, v nedeľu ráno o siedmej do Billy, že kúpim čerstvé rožky, maslo, mlieko a potreboval som rozmeniť bankovku, aby som mohol vrátiť drobné kamarátke. Vtáčiky vyspevovali ako na jar, po včerajšom zemetrasení ani stopy.

 

V duchu si popiskujúc chcem vojsť do Billy, ale ajaj. Pán mi oznámil, že otvárajú až o ôsmej. Čo teraz? Nuž pôjdem pekne pešo na opačný smer a Tesco hádam bude už otvorené. Chvalabohu bolo.

 

Nakúpil som čo som chcel a idem k pokladniam. Všetky zatvorené. Pred samoobslužnými rad. Nezvyknem ich používať, ale nemal som na výber. Tak som si postál v rade. Jedna pokladňa sa uvoľnila. Zakýval som obsluhe, aby mi pomohla. Ona že či budem platiť kartou. Ja že nie, mám hotovosť. Tak som musel počkať na ďalšiu pokladňu s platbou v hotovosti, kým sa uvoľní…

 

No chvalabohu, za pomoci sympatickej pani obslužnej sa mi podarilo zaplatiť, beriem výdavok z bankovky, dám tovar do košíka a odchádzam. Lenže dvierka od samoobslužných pokladní sa mi neotvárajú. Nuž tak mi pani ukázala, že mám priložiť pokladničný bloček.

 

Podarilo sa! Už s miernymi kropajami potu (a la „sedlák v meste“) som išiel zaniesť košík na ich miesto za rampami do vchodu. Ale keď som vošiel dovnútra, tie sa za mnou samozrejme zatvorili. 😊 Tak som musel znova čakať, kým sa pred ďalším zákazníkom otvoria…

 

Kráčam si konečne s nákupom domov a teším sa na čerstvé rožky s maslom a mliekom, čo sú moje naj raňajky, keď ma obleje pot. Veď to, čo mi vydala pokladňa treba znova rozmeniť na ešte drobnejšie, aby som mohol dať kamarátke! Čo ma to dnes ešte čaká? 😊

 

Tak mi poraďte, mám ísť znova do Tesca, alebo radšej do Billy?

 

.:.

Anton Pižurný

  1. február 2026, Senec

 

Možno

21.06.2026

SLNEČNÁ BÚRKA Míňame sa ako myšlienky, ktorých hadie hlavy ešte spia, ale horúčava už syčí apokalyptickým ohňom nenávisti medzi národmi, hoci všetci máme rovnakú krv a spoločných predkov. Dokážeme tvoriť láskou nový život, zázrak nad zázraky. A rovnako ho dokážeme chladnokrvne zabíjať kyretážou, alebo raketami. Mám strach, že [...]

Voňajún

21.06.2026

TICHO PO BÚRKE – Hromy, blesky – až sa nebo chveje… Vieme, že čo bolo, to už nie je, chcem zložiť svoj chrbát, kosti, hlavu, srdce preložiť na tú stranu pravú, – chcem dýchať po búrke ten čistý vzduch a tie dni skuhravé viac neprídu: Už kukučky do neba volajú, – že pomaly končí nádherný voňajún… .:. (c) anton andrej pižurný [...]

Niekomu práve toto vyhovuje?

14.06.2026

Naozaj nemám chuť čítať každý deň hlúpučké komentáre na cudzie blogy od tých anonymných ľudí, ktorí nemôžu prežiť ani jeden deň bez toho, aby nenapísali niekoľko nenávistných komentárov na rôzne blogy. Ako príklad uvádzam hoci hrdinu pod nickom „Ulmanus“. Samozrejme pod rúškom anonymity hrdinsky strieľajúc spoza klávesnice. Chcem upozorniť, že nie [...]

andrej Danko

Danko si vypočul aj dve nie. SNS oznámila náhradu za Radačovského, Lučanský chce šéfovať kraju

24.06.2026 14:55, aktualizované: 14:59

V posledných voľbách kandidoval zo siedmeho miesta.

Ústavný súd

Počet poslancov v Bratislave je protiústavný, rozhodol Ústavný súd a dal za pravdu ombudsmanovi

24.06.2026 14:38, aktualizované: 14:49

Časť zákona o hlavnom meste SR Bratislave je protiústavná.

rafinéria v Moskve

Palivová kríza v Rusku: Putin prvýkrát reaguje na úspešné útoky ukrajinských dronov

24.06.2026 14:32

Putin reagoval vyhlásením, že hrozby, ktoré vytvára „kyjevský režim“, musia byť „minimalizované“.

kolaz veterne parky

Brusel tlačí na veterné parky, Slovensko exploduje odporom. Prerokovanie plánu po hodine dramatického priebehu zrušili

24.06.2026 13:55

Prerokovanie Akceleračného plánu k veterným parkom bolo zrušené, stihli však zaznieť hoaxy.