SLNEČNÁ BÚRKA
Míňame sa ako myšlienky, ktorých hadie hlavy ešte spia, ale horúčava už syčí apokalyptickým ohňom nenávisti medzi národmi, hoci všetci máme rovnakú krv a spoločných predkov.
Dokážeme tvoriť láskou nový život, zázrak nad zázraky.
A rovnako ho dokážeme chladnokrvne zabíjať kyretážou, alebo raketami.
Mám strach, že láska už nie je ten najsilnejší element na zemi.
Mám strach, že Slnko v jeho nesmiernej sile a daru života jedného dňa už jednoducho nevyjde.
Ale tiež niekto možno príde a povie:
- Môžete ísť domov, vojakov už netreba…
.:.
Anton Pižurný


Aby nebolo treba vojakov,na to máme my insitní... ...
Celá debata | RSS tejto debaty