Založ si blog

Yvonnina Umelá inteligencia

🆙 ŠŤASTNÁ TRINÁSTKA
.
V stredu 13. septembra mi trhalo srdce, keď som musel oželieť talk show s charizmatickou herečkou Judith Bárdos v Senci, pretože práve v tom čase v kníhkupectve Martinus v Mlynských Nivách v Bratislave krstila svoju novú knihu o umelej inteligencii (UI) režisérka Yvonne Vavrová. Bolo to šťastné (ale nie také ako pán Gluck, kandidát za Smer SSD, ktorý v ten deň Matovičovi päsťou upravil nos) a správne rozhodnutie.
.
Yvonne priblížila spolužitie a vzťah s UI pri písaní knihy. Vyzdvihla jej prínos napríklad v informatike a medicíne, ale varovala pred využitím vo výrobe zbraní. Spomenula aj Oppenheimera… Vravela, že nám neostáva nič iné, len sa spriateliť s UI a spolu kráčať vedľa seba.
.
Moderátora večera, Rasťa Očenáša s potetovanými bicepsami som v novom imidži takmer nespoznal.
.
Krstný otec knihy, textár a básnik Kamil Peteraj  priblížil jeho názor na UI napríklad v literatúre. Povedal, že niektoré básne mladých poetiek mu pripadajú, akoby ich napísala umelá inteligencia…
.
Jeden pán sa v diskusii spýtal, do akej miery sú vyjadrenia Umelej inteligencie verifikovateľné, keď napríklad pracuje aj s informáciami Wikipédie, ktoré nie sú vždy celkom pravdivé.
.
.:.
.
Podľa mňa je – stručne povedané – umelá inteligencia dobrý sluha, ale zlý pán. Ja by som jej položil len jednu otázku: – Boli Američania na Mesiaci naozaj a Neil Armstrong vtedy skutočne povedal známu vetu „Good luck, Mr. Gorsky“?
.
Na zdravie Yvonny a jej novej knihy sme si s emeritným archivárom RTVS Milanom Antoničom pripili. On červeným vínom a ja, ako správny pirát, rumom Baccardi.
.
Keď som potom schádzal o poschodie nižšie na autobus do Senca, spomenul som si, aký Yvonne používa parfém: – Je to značka Picasso.
.
.:.
Anton Pižurný
foto a.a.

V a n i l k a

23.09.2023

KONFITOVANÁ KAČICA S VANILKOU . V mojom krátkom živote som predsa len čo-to stihol (aj čo-to nestihol) ale mám ho rád. Pri pohľade späť vyhodnocujem ako svoj najväčší gurmetský zážitok (gurmán je z francúzštiny žrút, gurmet je labužník, už by ste sa to konečne mohli naučiť, milí gastroexperti) vychutnanie si pečenej kačice na francúzskom ostrove La Reunion za [...]

Múdrejší ustúpi?

20.09.2023

MÚDREJŠÍ USTUPUJE DOVTEDY, KÝM SA Z NEHO STANE DEBIL. .:.

M a k a r a

18.09.2023

Jeden z titanov správnej slovenčiny v RTVS…

Poľská armáda / Poľskí vojaci / Poľský vojak /

Poľskú pohraničnú stráž posilnilo doteraz najväčšie plavidlo. Cena? 111 miliónov

23.09.2023 22:03

Plavidlo je takmer 70 metrov dlhé a 11,5 metra široké. Na palube bude mať 20 stálych členov posádky.

nehoda

Nehody na východe Slovenska: Obeť a piati zranení

23.09.2023 19:38

Pri Hažíne nad Cirochou v okrese Humenné vlak narazil do chodcov.

Británia Londýn EÚ Protest Vstup Opätovný

„Obrovská chyba.“ Tisíce ľudí v Londýne žiadali návrat Británie do EÚ. Kayová: Politici nám klamali

23.09.2023 19:02, aktualizované: 20:56

Za odchod z EÚ hlasovalo v roku 2016 v referende 51,9 percenta voličov, za zotrvanie 48,1 percenta.

Pokljuka, biatlon, vlajka

Kto sme „my”, že by si tí druhí jednu „po papuli” zaslúžili?

23.09.2023 19:00

Zhodujeme sa, že Slovensko má problém s kmeňovým myslením „my” verzus „oni”. Kto sme však my? A kto oni? A nie sme náhodou všetci na jednej lodi? Zapojte sa do diskusie!

pizurny2

Slová strácajú svoj pôvodný význam a činy pravý zmysel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,068
Celková čítanosť: 1859665x
Priemerná čítanosť článkov: 1741x

Autor blogu

Kategórie