Založ si blog

Muž s dáždnikom

More nás dostihlo. Vlhkým jazykom pribieha spoza rohov a chytá nás za lýtka, myká plášťami a dáždnikmi. Do topánok nám zateká chladná voda.

V suchu a teple sedia biznismeni, usrkujú zlaté nápoje. V okne vedľa mladá žena hľadí von, v jej lone pred krátkou chvíľou započal nový život.

Muž, kráčajúci v pľušti, už dávno stratil svoju tvár. Nahradil ju poker face, lebo inak sa vraj nedá.

Sychravosť v meste má iný zvuk, aj inú vôňu. Tu nepočuť štekot psov v jesennej hmle, ani necítiť vôňu plynúcej vody. Tu osobitne vonia každý chodec, každý obchod, kaviareň, vchod.

Muž, kráčajúci v pľušti, bude čoskoro v suchu. Prešmykne sa povedľa fotografa bez pozdravu, a vôbec si neuvedomí, že iba o niekoľko piadí minul svoj osud.

S tou mladou ženou sa už nikdy nestretnú. Z dvoch bytostí sa splodila tretia, tá, ktorá sa o pár týždňov vznesie nad mesto a odletí do nesmiernej diaľky.

More sa plazí späť…

.:.
(c) AP
obraz a.a.

Raman Pratasevič

Pre zatknutie Prataseviča EÚ sprísni ekonomické sankcie voči Bielorusku

18.06.2021 20:24

Nové široko koncipované sankcie EÚ by mali postihnúť bieloruský finančný sektor. Technickú zhodu sa podarilo dosiahnuť, keď svoje námietky stiahlo Rakúsko.

Zuzana Čaputová / Miroslav Hopta  / Čierna nad Tisou /

Čaputová: Situácia na Zemplíne je náročná, pracovných ponúk nie je dostatok

18.06.2021 19:57

Prezidentka vyzdvihla statočnosť ľudí, ktorí zažívajú ťažkú sociálnu situáciu. Poukázala tiež na to, ako absurdne a paradoxne musia byť ich optikou vnímané hádky politikov v Bratislave.

Jaroslaw Kaczyňski

Kaczynski: Rozsiahly kyberútok na poľských politikov bol podniknutý z Ruska

18.06.2021 19:44

Terčom útoku boli podľa šéfa poľskej vládnej strany najvyšší predstavitelia Poľska, ministri, poslanci z rôzneho politického spektra. Cieľom útoku bola "destabilizácia" Poľska.

Izrael / Palestínčania / Chrámová hora / Al-Aksá /

Na Chrámovej hore došlo opäť k potýčkam medzi veriacimi a izraelskou políciou

18.06.2021 19:27

Zranenia utrpelo deväť Palestínčanov, stav troch z nich si vyžiadal hospitalizáciu. Za hádzanie kameňov a pre výtržníctvo zatkla polícia 14 ľudí.

pizurny2

Slová strácajú svoj pôvodný význam a činy pravý zmysel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 435111x
Priemerná čítanosť článkov: 1422x

Autor blogu

Kategórie