Založ si blog

V ý l e t

V Ý L E T
(Nenávisť)

Boli sme v krásnu slnečnú sobotu na výlete k rodine a na obed dolu na juh, z Bratislavy do Dunajskej Stredy.

Regiojetom.

Meškal skoro pol hodiny, pritom je vypravovaný z Bratislavy. Nakoniec prišla tá akási, stará ošumelá verzia, dva vagóny… Prevelice šarmantná sprievodkyňa, ani hlásenie nič, že ospravedlnenie, alebo vysvetlenie. Narvané do posledného miesta. Žiadna klíma. Hm. Ani Regiojet už nie je čo býval…

Na spiatočnej ceste znova Regiojetom tá istá súprava, stále bolo teplo, klíma nič. Párkrát som sa napil, aj som si stihol na chvíľu stiahnuť rúško, keď sa mi zle dýchalo a zarosil som si okuliare a nič som nevidel.

Odrazu ku mne asi z dvoch metrov priskočil muž v stredných rokoch s rúškom až po oči a nenávistne mi zblízka zasyčal do tváre:
– Pane, to rúško nosíte kvôli nám! Videl som vás, už štyrikrát ste si ho stiahli!

Ostal som ako obarený. Natiahol som si rúško spod nosa k očiam, ako to mal on a pozeral som sa von oknom. Takže ten pán asi nemá nič lepšie na práci, len sledovať, kto si koľkokrát stiahne rúško. 4 X som takto zneužil disciplínu!

Jeho agresívne správanie ma vykoľajilo. Keby ten pán prišiel slušne ku mne a upozornil ma, že by som si mal rúško správne nasadiť, zahanbil by som sa a ešte by som sa aj ospravedlnil.

Akcia vyvoláva reakciu. Keď ten pán totiž o pár staníc vystupoval, uvedomil som si, že aj sa na neho pozerám … s určitou nenávisťou… 🙁

.:.

Život ľudský

16.06.2024

K l e b e t y

15.06.2024

Žltý saxofónik

14.06.2024

ŽLTÝ SAXOFÓNIK (Z Barborkinho archívu) Barborka raz našla medzi svojimi hračkami malý žltý saxofónik, na ktorom sa dalo vylúdiť pár tónov. Napadlo jej, že bude chudobná pouličná muzikantka a zarobí si trocha peniažkov. Tak sa aj stalo. Išli sme na Hlavnú ulicu v Prešove, posadila sa na múrik a začala smutne preludovať. Zahral som jej náhodného [...]

Tomáš Taraba

Chyba Tarabu či nezmyselné podmienky? Envirorezort má problémy s plánom obnovy, kritizuje ho vláda, analytici aj mimovládky

19.06.2024 08:00

Vládni odborníci konštatujú, že envirorezort včas nesplnil viaceré kľúčové úlohy a v ohrození sú aj ďalšie reformy.

divadlo, štúdio tanca, Banská Bystrica

Menštruačné pomôcky grátis začali rozdávať ako prví široko-ďaleko. Banská Bystrica teraz projekt rozširuje

19.06.2024 07:00

Zadarmo poskytuje menštruačné pomôcky Banskobystrická župa ako jediná už dva roky. Podobný projekt neexistuje nikde na Slovensku, ani v rámci krajín V4.

vláda, rokovanie, saková, fico

Po prvý raz od atentátu. Vláda mieri opäť do regiónov. Výjazdové rokovanie bude v Rimavskej Sobote

19.06.2024 06:21

Ministri budú hovoriť o situácii v okresoch Poltár a Rimavská Sobota.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Použitie západných zbraní priamo v Rusku? Funguje to. Kyjev už chystá ďalší mierový summit

19.06.2024 06:05, aktualizované: 08:25

Funguje to tak, ako sme očakávali, povedal o použití západných zbraní priamo na ruskom území Zelenskyj a dodal, že to spomalilo ruskú armádu.

pizurny2

Slová strácajú svoj pôvodný význam a činy pravý zmysel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,293
Celková čítanosť: 2257822x
Priemerná čítanosť článkov: 1746x

Autor blogu

Kategórie