Nalejeme si čistej

NALEJME SI ČISTEJ POÉZIE

(aby sme sa nemuseli smrti hanbiť…)

 

Telo už škrípe výstrahami, že mladosť nebola zadarmo, nič krajšie neomámi ako pocit, že sa stalo to, čo sa nemalo.

To, čo malo zostať tabu, vypieklo s nami ako rebrá na rošte a had radí nám: – Ešte poproste o zopár dní a hodín navyše.

Na nepokojnom mori sa naša loďka chabo kolíše, stratila už plachty, veslá zobral prúd no a maják oslepol, istoty akosi rýchlo menia svoj pól, život nie je celý, ani pol.

Muž po celý život hľadá cestu, ktorou na tento svet prišiel, aby potom našiel koniec tunela a namiesto svetla tmu.

Keď sa chce, vraj sadá všetko. Keď sa dá, tak sa všetko chce.

Ten kto mal priveľa, na konci iba utrie prázdne gamby.

Nalejme si čistej poézie, aby sme sa nemuseli smrti hanbiť.

 

.:.
Anton Pižurný

foto Kalvária a Sitno, Banská Štiavnica

NR SR treba rozpustiť

12.12.2025

Národnú radu Slovenskej republiky (NR SR) môže rozpustiť prezident Slovenskej republiky, avšak len za presne definovaných ústavných podmienok, najčastejšie vtedy, ak parlament nevie vysloviť dôveru vláde, nevysloví jej nedôveru alebo neprehlasuje dôležité zákony a tým paralyzuje chod štátu, ako to stanovuje článok 102 ústavy.

Taktok aj

11.12.2025

Pávek a Bureš

10.12.2025

pellegrini fico volebna noc

Fico o Pellegrinim: Je to náš prezident, ale v ďalších voľbách ho nepodporíme

12.12.2025 15:59

Premiér víta prelomenie veta prezidenta v prípade zákona týkajúceho sa transformácie ÚOO.

Trump leyenová

Šokujúci únik dokumentov: USA chcú odtrhnúť štyri štáty z Európskej únie, píše The Brussels Times

12.12.2025 15:40

Uniknuté informácie sa objavili týždeň po zverejnení oficiálnej 33-stranovej Národnej bezpečnostnej stratégie, ktorá v Európe vyvolala vlnu kritiky.

Irán

Irán zatkol držiteľku Nobelovej ceny za mier. Úrady pritom použili násilie

12.12.2025 15:23

Vo väzbe ocitla aj ďalšia prominentná aktivistka.