Výnosné povolanie

D o b a s y

23.05.2025

M a r í n a

21.05.2025

22. mája 1899 v Banskej Štiavnici zomrela Mária (Marína) Pischlová, ktorá sa stala známa tým, že bola múzou pre Andreja Braxatorisa Sládkoviča, vďaka nej napísal „MARÍNU“, najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete. MÁRIA (MARÍNA) PISCHLOVÁ sa narodila 8. septembra 1820 v Banskej Štiavnici. Bolo to veľmi pozoruhodné a šarmantné dievča, sčítané, navštevovala [...]

USA Rusko Afganistan Taliban Pentagón DNI-CIA

Strieľali zranených, spiacich i deti. Stala sa z toho rutina. Veteráni britských zvláštnych síl prehovorili o vraždení v Afganistane

23.05.2025 08:35

Veteráni po prvý raz verejne opísali, že videli, ako členovia jednotiek SAS vraždia neozbrojených ľudí v spánku a popravujú spútaných zajatcov vrátane detí.

KĽDR torpédoborec nehoda Kim kritika

Čistky po hanbe s loďou: Kim hľadá vinníka za poškodenie severokórejského torpédoborca. Príčinu už vedia

23.05.2025 06:38

Pri incidente bol prítomný aj severokórejský vodca Kim Čong-un.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Bývalý hlavný veliteľ Zalužnyj: Ukrajinci by nemali dúfať v zázrak, že sa vrátia k hraniciam z roku 1991

23.05.2025 06:10, aktualizované: 08:55

Zalužnyj: Rusko má zatiaľ zdroje na vedenie vojny na Ukrajine a vyhrať vojnu je možné len vtedy, keď bude zničený vojensko-ekonomický potenciál Moskvy.

migas lukasenkom

Slovensko vyšle veľvyslanca do krajiny diktátora. Spomedzi členských štátov EÚ to za posledné roky urobilo iba Maďarsko

23.05.2025 06:00

Denník Pravda vlani napísal, že Jozef Migaš rýcho získal agréman od Bieloruska. Robert Fico oznámil, že vláda teraz schválila obsadenie funkcie veľvyslanca.