Napísané zostáva

LITERA SCRIPTA MANET

(Napísané zostáva)

 

Vyštudoval som knihovníctvo a pracoval som v bratislavských kníhkupectvách, sám som napísal a vydal niekoľko kníh.

.

Knihy sú pre mňa aj v dnešnej digitálnej dobe vzácnosťou a nemám obavy, že ich tlačená forma zanikne. Myslím si, že ak chceme pomôcť tomuto svetu, mali by sme naučiť deti (ale aj dospelých) čítať knihy.
.:.
Knihy budú po novom spadať pod najvyššiu sadzbu DPH 23 percent, ohlásil dnes Ladislav Kamenický. V súčasnosti sa na ne zväčša vzťahuje sadzba desať percent. „Knihy sú doménou väčšinou bohatších vrstiev obyvateľstva,“ tvrdil minister financií.
.
Zamrazilo ma v akej dobe a s akými ľuďmi vo vedení našej krajiny to vlastne žijeme…
.:.
Anton Pižurný
.

„Tam, kde pália knihy, budú napokon upaľovať aj ľudí“.

(Heinrich Heine)

 

Marine Le Penová

Európsky súd pre ľudské práva zamietol žiadosť Marine Le Penovej. Naďalej nemôže kandidovať vo voľbách

09.07.2025 22:35

Parížsky trestný súd uznal 56-ročnú Le Penovú za vinnú zo sprenevery.

hazz, hasiči, požiar elektroauta auto elektrické

Elektromobil v plameňoch: Na R1 v smere do Trnavy zasahovali hasiči z dvoch okresov

09.07.2025 22:18

V čase príchodu hasičov na miesto udalosti bolo už vozidlo celé v plameňoch.

Bojovníci Hamasu

Hamas je ochotný prepustiť desať izraelských rukojemníkov

09.07.2025 21:57

Rokovania o prímerí v Pásme Gazy pokračujú v Katare už štvrtý deň.

Jun Sok-jol

Od stanného práva k väzbe: Exprezidenta Južnej Kórey zatkli, vraj si chcel zničiť vlastné stopy

09.07.2025 21:35

Juhokórejský súd na stredajšom pojednávaní vyhovel žiadosti prokurátora o vydanie zatykača na bývalého prezidenta Jun Sok-jola.