Cui bono

CUI BONO?

Útok na ministerského predsedu SR Fica pripomína útok Ruska na Ukrajinu v roku 2022. Tiež má svoje dlhotrvajúce príčiny a tiež bude dlho trvať, kým sa obe strany dohodnú na mieri. Neustále dodávanie munície politikmi a médiami tento konflikt len predlžuje a obeťami sú najmä občania.

Kocky boli hodené a zbraň v rukách psychopata našla svoj cieľ. Nájsť cestu k zmiereniu a konečne urobiť hrubú čiaru za minulosťou sa zdá byť utópiou.

Cui bono?

 

Anton Pižurný

S á n k o v a č k a

14.01.2026

S Á N K O V A Č K A Moja sestra sa bola sánkovať s vnučkou Linduškou, ktorá po chvíli pribehla k nej a hovorí: Vidíš, tam na tom kopci sa nedá sánkovať! A prečo? Lebo je tam napadané lístie. Naozaj? Áno! A to tam dal Fico, aby sme sa nemohli sánkovať. Prosím? Fico? A to kto povedal? Tamtie deti… Neviem, či má význam k tomu niečo [...]

Dosť bolo!

13.01.2026

Dr. Šimečka

12.01.2026

SR Bratislava TK Šaško liek zdravotníctvo BAX

Seniori, zdravotne znevýhodnení či deti by mohli doplácať za lieky viac. Šaškove argumenty sú absurdné, tvrdí PS

14.01.2026 09:50

Argument ministra Šaška, že ide o úsporu potrebnú na financovanie inovatívnych liekov, je absurdný, tvrdí PS.

Útok na venezuelu a Maduro v zajatí

Detaily zo zadržania Madura: Ochranka ostala paralyzovaná, záhadná americká zbraň bodyguardov šokovala

14.01.2026 09:35

Zrazu som cítil, ako by mi hlava explodovala zvnútra. Všetci sme začali krvácať z nosa. Padli sme na zem, opísal strážca.

Jens Frederik-Nielsen / Inatsisartut / Grónsko / Greenland /

Grónsko sa usiluje o nezávislosť od Dánska, postupuje však obozretne

14.01.2026 08:15

Hoci sú Grónčania v drvivej väčšine za nezávislosť, k myšlienke rýchleho odtrhnutia sú skôr zdržanliví.

Bratislava, poľadovica, zima, sneh

Šmýkať sa tak skoro neprestane. Výstrahy pred poľadovicou platia naďalej. Pridá sa i silný vetrisko

14.01.2026 07:55, aktualizované: 09:10

Výstrahy na západe sú vydané do 12.00 h, v ostatných krajoch platia počas celého dňa.