Založ si blog

Toxickí ľudia na internete

ÚTOKY TOXICKÝCH ĽUDÍ
(Kyberšikana v praxi)

To zlo a nenávisť v niektorých ľuďoch na internete je priam hmatateľné. Nemám na mysli teraz len politiku, alebo spoločenské dianie. Mám na mysli ľudí, ktorí neuveriteľne zákerným spôsobom dokážu dlhý čas masívne škodiť druhému človeku šírením brutálnych intríg a vymyslených klebiet, zasahujúcimi do najužšieho súkromia druhého človeka, ktorého si vybrali za cieľ.
Za cieľ zlikvidovať ho.

Robia to veľmi sofistikovane, cez falošné profily, cez nastrčených ľudí, potajomky, poza chrbát a v skupinách. Ako povedal už Hitlerov minister propagandy Goebels: „Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou“.

Takéto konanie Trestný poriadok nazýva „kyberšikana“ a je za to sadzba odňatia slobody do výšky jedného roka. Im je to však jedno, pretože si myslia, že sa na nich nepríde. Ale príde, Božie mlyny melú pomaly, ale čisto. Častokrát sa takíto ľudia ukrývajú napríklad za príjemnú masku spoločensky uznávaného umelca, dokonca môžu byť so svojím cieľom – ich obeťou – navonok priateľ. Kto to nezažil na vlastnej koži, asi neverí tomu, čo teraz píšem. Ale je to tak.

Tieto persóny to robia z viacerých dôvodov. Najjednoduchším vysvetlením ich konania je psychická porucha, ktorú taja a maskujú. (Možno niektorí poznáte aj to, ako sa dokáže mstiť ohrdnutá žena – zmení sa na Diabla.) Ale najobludnejším dôvodom je chorobný druh závisti, chorobnej žiarlivosti. Závidia svojmu cieľu výzor, talent, postavenie, atď. Ich útoky s úmyslom zlikvidovať svoj objekt záujmu sú vedené nenávisťou, posadnutosťou, len aby im nestál v ceste a pozornosť okolia sa sústredila na nich.

Nie je to nič smiešne. Ten, kto zažil takéto brutálne útoky vie, o čom píšem. Ostatných som len chcel informovať o nebezpečnom počínaní týchto toxických ľudí, o ktorom mnohí vedia, ale radšej sú ticho, čím ale vlastne legalizujú kyberšikanu.

.:.
(ap)

Neodpustia

16.04.2021

Muž s dáždnikom

11.04.2021

More nás dostihlo. Vlhkým jazykom pribieha spoza rohov a chytá nás za lýtka, myká plášťami a dáždnikmi. Do topánok nám zateká chladná voda. V suchu a teple sedia biznismeni, usrkujú zlaté nápoje. V okne vedľa mladá žena hľadí von, v jej lone pred krátkou chvíľou započal nový život. Muž, kráčajúci v pľušti, už dávno stratil svoju tvár. Nahradil ju poker face, [...]

Lavička pre jedného

10.04.2021

LAVIČKA PRE JEDNÉHO (Verba volant, scripta manent) Čím vyšší cieľ, tým dlhšia dráha letu strely. Kto vidí neviditeľné, ten víťazí v nemožnom. Keď sa človek stotožní sám so sebou, zaniká. Každý okamih nášho plynúceho života je jedinečný. Nič predsa netrvá večne, ani láska jednej slečny. Kto nebol celkom na dne, nevie, čo je víťazstvo. Na novú lásku vždy [...]

Igor Matovič, Marian Kotleba

Matovič a Kotleba sú na dne prieskumu dôveryhodnosti

18.04.2021 13:30

V politike je najdôveryhodnejšia prezidentka Zuzana Čaputová, za ňou nasleduje Peter Pellegrini (Hlas) a premiér Eduard Heger.

vrbetice výbuch munícia sklad

Výbuch v muničnom areáli vo Vrběticiach vyšiel na miliardu korún

18.04.2021 12:50

Explózia vo Vrběticiach bola zničujúca. Po výbuchu 16. októbra 2014 nasledovali ďalšie. Pri prvej explózii zomreli dvaja ľudia.

Dušan Kováčik, zadržanie, NAKA

Dušan Kováčik píše spoza mreží o väzbe: Kontrolovali ma každú pol hodinu

18.04.2021 12:32

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa ozval z väzby: "Zažil som päť dní, keď ma kontrolovali každú polhodinu, deň, noc aj s rozsvietením svetla."

parlament, erik tomas

Tomáš kritizuje neskoré otváranie škôl, Gröhling hovorí o zodpovednosti

18.04.2021 12:22

Spolu s Rumunskom má Slovensko najdlhšie zatvorené školy v rámci krajín EÚ, uviedol v diskusnej relácii V politike Erik Tomáš.

pizurny2

Slová strácajú svoj pôvodný význam a činy pravý zmysel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 245
Celková čítanosť: 337423x
Priemerná čítanosť článkov: 1377x

Autor blogu

Kategórie