Založ si blog

Kvety vlčieho maku

Každý strom je živá bytosť. Každá byľka je našou sestrou. Každý kvet, každá kvapka vlahy sú našimi životmi. Každá vlásočnica v liste stromu je žilou s našou krvou. Spolu s prírodou sme spolu vedno. Sme spolu jedno telo jeden duch. Ak zahynie príroda, zahynieme aj my. Ak zahynieme my, príroda to prežije.

Rozkvitnutá lúka je pokladnicou krásy a tiež lekárňou na všetky neduhy. Nielen tela, ale aj ducha. Máme to všetko vôkol seba ako dar. Tešme sa z neho, deľme sa oň navzájom. Len tak môžeme prežiť v pokoji a v pokore, hoci by búrky života skmásali naše listy, vyvrátili naše kmene. Sme zem a zem sme my.

 

Život človeka je krásny, ale aj smutný. Strieda sa v ňom život so smrťou. Chceli by sme veriť, že je to spravodlivo navážené, ale niekedy sa zdá, že to tak nie je, že prevažuje jedno, či druhé. Mali by sme sa preto tešiť z každého okamihu, pretože nik z nás nevie, ako dlho tu ešte pobudne.

Škoda, že si to uvedomíme zväčša len vtedy, keď nás prikvačí dáka choroba.
Ľudský život je krehký ako kvety vlčieho maku. Stačí sa ich nešetrne dotknúť, lupene opadajú a kvet umiera.

Medzi láskou a smrťou

06.08.2020

🐎 M U R Á Ň (Láska k životu) Širokou pláňou náhornej plošiny dunia nielen kopytá slobodných koní, ale aj veky nepodkuté. Tajomné útroby Muráňa ukrývajú stále ďalšie žriedla živej vody histórie. V neďalekej Ochtinskej aragonitovej jaskyni milióny rokov kamenie srdce. Rád nemeckých rytierov dávno dokonal svoje ušľachtilé činy, hoci možno práve dnes by naša [...]

Smrť vo veľkých bolestiach

05.08.2020

Nielen v súčasnosti je veľmi rozšírenou zábavkou kŕmenie vodného vtáctva na našich jazerách a vodných tokoch. Mnohí však asi nevedia čítať, pretože na tabuľkách je jasne napísané, že je zakázané kŕmiť ich suchým pečivom či chlebom, pretože to im v žalúdku naboptná, vtáctvu roztrhá vnútornosti a ony vo veľkých bolestiach hynú… .:. (ap)

Ľudstvo

04.08.2020

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Radikál vo Francúzsku zajal rukojemníkov, žiadal oslobodenie Palestínčanov

06.08.2020 22:49, aktualizované: 07.08.2020 01:08

Ozbrojený muž vo štvrtok zajal šesť rukojemníkov v jednej z bánk v severofrancúzskom meste Le Havre. Neskôr sa vzdal polícii.

Mike Pompeo

Pompeo bude v Prahe, Viedni aj Varšave. Bratislavu obíde

06.08.2020 21:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívi viaceré krajiny v strede Európy. Bude hovoriť aj o energetike.

pocasie-8-20-2020

Tropické teploty sa vrátia. Čo vám ale môže pokaziť víkend?

06.08.2020 19:00

Daždivé počasie prakticky za nami a vo výhľade sú tropické dni. Aké však budú noci? A je niečo, čo vám môže pokaziť víkend?

poľsko inaugurácia ľavica lgbt

Dudovu inauguráciu sprevádzali tiché protesty i bojkot opozície

06.08.2020 18:58

Poľský prezident Andrzej Duda zložil v parlamente prísahu a oficiálne sa ujal svojho druhého funkčného obdobia v úrade.

pizurny2

Slová strácajú svoj pôvodný význam a činy pravý zmysel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 9353x
Priemerná čítanosť článkov: 1039x

Autor blogu

Kategórie